Yükleniyor

TEKNOLOJİMİZ

İspanya Girbau markasının ürettiği kuru temizleme makinamız sektöre yepyeni bir soluk getirmiştir. Bu teknoloji sayesinde ürünleriniz inanılmaz bir tuşeye sahip olacaktır. Farka siz bile inanamayacaksınız. Riskli görünen pek çok ürününüz bu teknoloji sayesinde sorunsuz bir şekilde temizlenecektir.

MAKİNA PARKURU

Permak Kurutma Makinesi
PERMAK KURUTMA MAKİNESİ
Girbau
GİRBAU
BARBANTI GÖMLEK ROBOTU
BARBANTI GÖMLEK ROBOTU
BARBANTI PANTALON ROBOTU
BARBANTI PANTALON ROBOTU
BARBANTI YAKA MANŞET
BARBANTI YAKA MANŞET
BARBANTI 4
BARBANTI 4
BARBANTI
BARBANTI
P560
P560

SIKÇA SORULAN SORULAR

KURU TEMİZLEME NEDİR?

İşlem sırasında kullanılan çözücünün ısı ile temas etmesi sonucu çözücünün buharlaşarak ürünlerden hızla uzaklaştırılması işlemine kuru temizleme denir. Bu işlemde yıkama esnasında su kesinlikle kullanılmaz.

ORGANİK KURU TEMİZLEME NEDİR?

Japon Bilim ve teknoloji bakanlığından onaylı Green Dry teknolojisinin yarattığı ve sadece firmamız tarafından kullanılan bu sistemde temizleme işlemi sonrası ürünlerin üzerinde insan sağlığına zararlı kimyasal atık kesinlikle kalmamaktadır. Kullandığımız bir diğer teknoloji olan So Green teknolojisi dünyada kullanılan en son teknoloji olup, çevre ve insan sağlığına duyarlıdır.

HER LEKE ÇIKAR MI?

Bir lekenin çıkabilmesi için öncelikli olarak ne lekesi olduğunun bilinmesi ve özellikle doğal lekelerde lekenin ne zaman olduğu bilinmelidir. Müdahale edilip edilmediği de lekenin çıkıp çıkmayacağını konusunda bize fikir verir. Genellikle üzerinden çok zaman geçmemiş ve müdahale edilmemiş pek çok leke su bazlı ve yağ bazlı lekeler yapılacak doğru işlem ile çıkartılır. Burada belirleyici olan unsur ise kumaş cinsleridir.

YIKAMA TALİMATI NEDEN ÇOK ÖNEMLİDİR?

Yıkama talimatları biz uygulayıcılar için gerçekten çok önemlidir. Bu talimatların Kılavuzluğunda ürünlere hangi temizleme işlemi uygulanacağına karar verilir. Bu sebeple üretici firmalar talimatları ürünlerin üzerine koymadan önce mutlaka test etmelidirler. Bu aynı zamanda yasal bir zorunluluktur. Temizleme talimatına uyulmasına rağmen yapılan işlem sonucunda üründe veya aksesuarlarında bir sorun oluşursa, sorumluluk gerekli testleri yapmayan üretici firmanındır.

KURU TEMİZLEME GİYSİLERİN ÇEKMESİNE NEDEN OLUR MU?

Bir ürünün çekmesi için su, mekanik hareket , ve ısı ile temas etmesi gerekir. Kuru temizleme işleminde ürünler su ile kesinlikle temas etmez. Mekanik hareket minimumdur. Isı ise sadece kurutma aşamasında kontrollü olarak sisteme verilir. Bu sebepten dolayı kuru temizleme işleminde ürünler kesinlikle çekmezler.

TİCARET ODASI MESLEKİ KURALLARI

Madde 6: Kuru temizleme firmaları, giyim eşyası veya diğer tekstil ürünlerinin, varsa üzerinde bulunan temizleme talimatında veya kumaşın cins ve özelliğine uygun olarak temizlik işlemleri yapmak zorundadırlar.
Madde 7: Temizleme talimatına veya kumaş cins ve özelliğine aykırı olarak yapılan temizleme, bakım işlemlerinden ve kuru temizleme yerine tüketicinin bilgisi olmadan yapılan yıkama işleminden meydana gelecek bozulmalardan ürünü temizleyen firma sorumlu tutulur.
Madde 8: Kuru temizleme işleminde kullanılan kimyevi madde yanlışlığı nedeniyle meydana gelecek bozulmalardan kuru temizle yapan firma sorumludur.
Madde 9: Her bakımdan uygun temizleme yapılmasına rağmen, önceden anlaşılması mümkün olmayan kumaş, boyama, astar ve tela gibi dikiş malzemelerinin hatası nedeniyle meydana gelen bozukluklardan ya da düğme, toka ve fermuar gibi tamamlayıcı aksesuarların bozulmalarından, ürünü talimatına göre temizleyen kuru temizleme firması sorumlu tutulamaz. Giysi veya diğer tekstil ürünleri üzerinde kullanım talimatı bulunmaması ya da firma yetkililerinin kuru temizlemenin olumlu sonuç vermeyeceği veya giysi ya da tekstil ürününün bozulabileceği kanısına varması halinde, bu husus ile birlikte müşterinin kuru temizleme yapılmasında ısrar ettiğinin teslim fişi üzerinde belirtilmesi şartıyla kuru temizleme firması muhtemel bozukluklardan sorumlu tutulamaz.